Надання первинної медико-психологічної допомоги вразливим групам населення, що потребують допомоги в Україні

Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

З перших днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну в різних її районах під обстріли та авіаудари потрапляли мирні громадяни, автомобілі швидкої допомоги, дитячі будинки, лікарні та житлові райони. Чисельна кількість людей стали заручниками обставин та стали учасниками та/або свідками масштабних психотравмуючих подій, таких як: поранення, загибель рідних та близьких, катування, тортури, примусове вивезення з території країни, руйнування власного житла, вимушене переселення, розлучення родини. Показники злочинів проти людства росії постійно ростуть, та ще відсутні дані про реальну кількість постраждалих, але, виходячи з вище перерахованих факторів психотравматизації, кожен житель епіцентру подій потенційно є постраждалим та потребуючим психосоціальної, медико-соціальної, психологічної та ін. видів допомог, що можуть бути повноцінно задоволеними лише в континіумі з залученням великої кількості мультидисциплінарних команд (медичні працівники+психологи). Відсутність в деяких населених пунктах повноцінної інфраструктури та комунікацій унеможливлює отримання допомоги вразливими верствами населення. 

 

 

В рамках проєкту "Надання первинної психологічної допомоги вразливим групам населення", декілька разів на тиждень спеціалісти виїжджають до населених пунктів Київської області у складі мультидисциплінарної команди, що є прототипом спеціального загону «медичний спецназ» армії Ізраїлю, до складу якого входить лікар та психолог для забезпечення мультидисциплінарного підходу.

 

Надаються такі послуги як електрокардіографія, глюкометрія, ультразвукове дослідження, електроенцефалографія, фізікальний огляд, призначення лікування за результатами обстеження. За необхідності пропонується дообстеження в установах Національної Академії медичних наук та малоінвазивні хірургічні втручання на шкірі, підшкірній клітковині, госпіталізація.

Проводяться психологічні групи, індивідуальна психологічна робота: використання доказових методів психотерапії, рекомендованих міжнародними стандартами сертифікованими спеціалістами: протоколи EMDR для нещодавніх травматизацій (EEI - Early EMDR Interventions), метод Біосуггестивної терапії, техніки, спрямовані на відновлення ресурсу.

Макарів, с.Фасова, c. Людвинівка 

3-4 липня

Бородянка

6 липня

Іванків

9 липня

Бишівський центр первинної медико-санітарної допомоги Бишівської сільської ради Київської області

13 липня 2022 року

Соціально-психологічний центр м.Славутич

16 липня

с.Маковище Київської області

20 липня

Фастівський район Київської області

22 липня 2022 року

Пункт первинної медико-санітарної допомоги Фастівського району

26 липня

с. Мощун Київської області

27 липня

Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги амбулаторія загальної практики сімейної медицини №3

3 серпня 2022 року

ФАП с.Ситняки

6 серпня 2022 року

с. Липівка Київської області

12 серпня 2022 року

ФАП Нове Залісся Київської області

26 серпня 2022 року

ФАП с.Колонщина Київської області

27 серпня 2022 року

ФАП с.Нова Буда Київської області

28 серпня 2022 року

смт. Калинівка Київської області

29 серпня 2022 року

Ірпінь. На базі Ірпінської міської бібліотеки

30 серпня 2022 року

Центр первинної медико-санітарної допомоги Вишгородської районної ради. Козаровицька амбулаторія загальної практики сімейної медицини

30 серпня 2022 року

Центр первинної медико-санітарної допомоги Вишгородської районної ради. Литвинівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини

30 серпня 2022 року

Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення. Боярка

31 серпня 2022 року

Підсумки проєкту

Наші партнери

Європейський Союз

Європейський Союз складається з 27 держав-членів та їхніх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їхніми народами, та з народами з-поза їхніх меж.

Міжнародний фонд  «Відродження»

Міжнародний фонд  «Відродження» – одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, що з 1990-го року допомагає розвивати в Україні відкрите суспільство на основі демократичних цінностей. За час своєї діяльності Фонд підтримав близько 20 тисяч проектів, до реалізації яких долучилися понад 60 тисяч активістів та організацій  України на суму понад 200 мільйонів доларів США.